top of page

YENİDEN BAŞLA // A GOOD PERSON

A GOOD PERSON

 

2023 | DCP | Renkli - Colour | 129’ | İngilizce; Türkçe altyazılı - English; Turkish sub. | ABD, Kanada - USA, Canada


17 Eylül Pazar, 14.00, Vural // 19 Eylül Salı, 12.00, Sanat Fabrikası

Dokunaklı bir hikâye etrafında kayıp, yas, aile içi şiddet ve bağımlılık gibi temaları işleyen Yeniden Başla’nın başrollerini Florence Pugh ve Morgan Freeman paylaşıyor.


Evlilik hazırlığı yapan genç nişanlılar Allison ve Nathan’ın hayatında her şey kusursuz ilerlemektedir. Ta ki beklenmedik bir trafik kazası ikisinin ve tüm yakınlarının hayatını altüst edene kadar. Allison’ın ağır yaralandığı kazada, Nathan’ın kız kardeşi ve eniştesi hayatını kaybeder. Arabayı kullanan Allison suçluluk duygusuyla içine kapanır ve Nathan’dan kaçar. Diğer yandan geçirdiği ameliyat sonrasında kullandığı reçeteli ağrı kesicilerin bağımlısı olur. Tedavi olmak için katıldığı bir grup terapi seansında ise yolu Nathan’ın babası Daniel ile kesişir. Bu karşılaşma her iki ailenin de hayatını tekrar değiştiren ikinci bir dönüm noktası olur.

 

A Good Person, with Florence Pugh and Morgan Freeman in leading roles, deals with themes such as loss, mourning, domestic violence and addiction in a moving story.


As they prepare to get married, life is sweet for the young couple, Allison and Nathan. But an unexpected traffic accident turns the lives of the close-knit family upside down. Nathan's sister and brother-in-law die in the accident, while Allison survives with serious injuries. As the driver of the vehicle, Allison succumbs to guilt and shuts out Nathan. She soon becomes addicted to the opiates she was prescribed after her surgery. Seeking some relief from her grief, Allison joins group therapy sessions where she confides in Nathan's father Daniel. This incident turns out to be a second milestone that changes the lives of the families once again.


 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Zach Braff


OYUNCULAR / CAST

Florence Pugh, Morgan Freeman, Celeste O’Connor, Molly Shannon, Chinaza Uche, Zoe Lister-Jones


SENARYO / SCREENPLAY

Zach Braff


GÖRÜNTÜ YÖN. / CINEMATOGRAPHY

Mauro Fiore


KURGU / EDITING

Dan Schalk


MÜZİK / MUSIC

Bryce Dessner


YAPIMCILAR / PRODUCERS

Zach Braff, Pamela Koffler, Christina Piovesan, Florence Pugh, Noah Segal, Christine Vachon


YAPIM / PRODUCTION

Killer Films, Elevation Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)


DÜNYA HAKLARI / WORLD SALES

Rocket Science


TÜRKİYE HAKLARI / TURKEY SALES

Film Artı

Comments


bottom of page