top of page

VURGUN YEMEK // NARCOSIS

NARCOSIS

 

2022 | DCP | Renkli - Colour | 110’ | Flemenkçe, İngilizce; Türkçe altyazılı - Dutch, English; Turkish sub. | Hollanda - Netherlands


17 Eylül Pazar 19.00, Vural Sineması // 18 Eylül Pazartesi 12.00, Sanat Fabrikası

Kocasının keşfe gittiği bir denizaltı mağarasında sıkışıp vurgun yemesinden sonra ailesiyle baş başa kalan Merel, çocukları kadar, ailecek paylaştıkları, anılarla dolu evin de ne kadar önemli olduğunun farkına varacaktır. Ev sadece dört duvar değil, insanların hayatında bir aile üyesi kadar önemli yer tutan bir mekândır. Ilkin hayatından çıkarmaya niyetlendiği ev, ailenin diğer üyeleri ile birlikte varlığını sürdürmek üzere direnecektir.


The Hollywood Reporter, yönetmen Martijn de Jong’un ilk uzun metrajlı filmi Vurgun Yemek için “duyarlı yaklaşımı, etkileyici görüntüleri ve müthiş oyuncu kadrosuyla yetenekli bir yönetmenin gelişine işaret ediyor” diyor. Kayıp ve yas üzerine bu etkileyici film, geçtiğimiz yıl Akademi Ödülleri’nde Hollanda’yı temsil etmişti.


 

Left alone with her family after her husband suffers from divers' disease and gets stuck in an underwater cave, Merel realises how a house full of memories is as important as her children. The house is more than just four walls; it is a place that is cherished like a family member in their lives. The house she initially wants to get rid of will put on a fight to continue to exist together with the family members.


Netherlands' Oscar entry at the previous Academy Awards, Narcosis is a subtle and impressive film about loss and mourning. The Hollywood Reporter describes director Martijn de Jong's debut feature as "its sensitive approach, eloquent visuals and superb casting mark the arrival of a talented filmmaker."


 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Martijn de Jong


OYUNCULAR / CAST

Thekla Reuten, Fedja van Huêt, Sepp Ritsema, Lola van Zoggel, Vincent van der Valk


SENARYO / SCREENPLAY

Laura van Dijk, Martijn de Jong


GÖRÜNTÜ YÖN. / CINEMATOGRAPHY

Martijn Van Broekhuizen


KURGU / EDITING

Lot Rossmark


MÜZİK / MUSIC

Jorrit Kleijnen, Jacob Meijer


YAPIMCI / PRODUCER

Trent


YAPIM / PRODUCTION

Oak Motion Pictures, NTR


TÜRKİYE HAKLARI / TURKEY SALES

Fabula

Comments


bottom of page