top of page

NARSİSTLE AŞK // L’AMOUR ET LES FORÊTS

JUST THE TWO OF US

L’AMOUR ET LES FORÊTS

 

2023 | DCP | Renkli - Colour | 105’ | Fransızca; Türkçe, İngilizce altyazılı - French; Turkish, English sub. | Fransa - France


16 Eylül Cumartesi, 16.30, Vural Sineması // 19 Eylül Salı, 14.00, Sanat Fabrikası

Fransızca öğretmeni Blanche Renard, kötü bir ayrılıkla biten son ilişkisinin acısını henüz atlatamamıştır. Duygusal açıdan savunmasız bir hâldedir. Gittiği bir partide karşısına çıkan eski okul arkadaşı Grégoire Lamoureux flörtöz tavrıyla Blanche’ın aklını başından alır. Grégoire, tam da soyadının çağrıştırdığı gibi, kusursuz âşığı oynamaktadır. Ilgiye ihtiyaç duyan Blanche’ın hayatının merkezine yerleşmesi hiç zor olmaz. Çabucak evliliğe doğru ilerleyen ilişkileri sorunsuz gibi gözükse de aslında Grégoire manipülatif bir tavırla karısını dış dünyadan uzaklaştırmaktadır. Eğer karakterlerin soyadları bu anlatıda bir sembolse, Blanche Renard (tilki) da hapsedilmeye çalışıldığı dört duvar arasından ormana kaçarak özgürlüğü tekrar keşfetmeye çalışacaktır.


Ilk gösterimi Cannes Film Festivali’nde gerçekleşen ve aile içi şiddeti etkileyici şekilde işleyen Narsistle Aşk’ta manipülatif koca rolünde Melvil Poupaud var. Fransız sinemasının son yıllardaki gözde kadın oyuncularından, bu yıl Başkalarının Çocukları’nda da izlediğimiz Virginie Efira ise hem Blanche’ı hem de ikiz kardeşi Rose’u canlandırıyor.


 

Emotionally vulnerable French teacher Blanche Renard is still trying to recover from her last relationship. At a party, Blanche bumps into an old school friend, Grégoire Lamoureux, and is quite taken by his flirty attitude. As his surname suggests, Grégoire plays the perfect lover. Blanche is yearning for attention and quickly latches on to Grégoire. This picture-perfect relationship quickly matures into marriage, but Grégoire manipulatively alienates his wife from the outside world. Assuming the characters’ surnames symbolise this narrative, Blanche Renard (fox) will free herself from confinement and rediscover freedom in the woods.


Premiering at the Cannes Film Festival, Just the Two of Us is an impressive film on domestic violence starring Melvil Poupaud as the manipulative husband and popular French actor known from Other People’s Children, Virginie Efira, who plays Blanche and her twin sister Rose.


 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Valérie Donzelli


OYUNCULAR / CAST

Virginie Efira, Melvil Poupaud, Dominique Reymond, Romane Bohringer, Virginie Ledoyen


SENARYO / SCREENPLAY

Valérie Donzelli, Audrey Diwan


GÖRÜNTÜ YÖN. / CINEMATOGRAPHY

Laurent Tangy


KURGU / EDITING

Pauline Gaillard


MÜZİK / MUSIC

Gabriel Yared


YAPIMCILAR / PRODUCERS

Edouard Weil, Alice Girard


DÜNYA HAKLARI / WORLD SALES

Goodfellas


TÜRKİYE HAKLARI / TURKEY SALES

Bir Film

Comments


bottom of page