top of page

KURTARICI

CRUSADE

 

2021 | DCP | Renkli - Colour | 67’ | Fransızca; Türkçe altyazılı - French; Turkish sub. | Fransa - French

 

Abel ve Marianne, oğulları Joseph’le birlikte Paris’te dünyanın dertlerinin farkında ama bu dertlerden uzakta bir hayat sürerler. Bir gün evde para edecek eşyaların ortadan kaybolduğunu fark ederler, küçük hırsızı yakalamak zor olmaz, Joseph fazla direnmeden eşyaları çalanın kendisi olduğunu itiraf eder, Afrika’da hayata geçecek gizemli bir proje için gereken parayı toplamalıdır. Dünyanın farklı yerlerinde yüzlerce çocuk tıpkı Joseph gibi bu gizemli proje için para toplamaya çalışır. Bu çaba Abel ve Marainne’ı etkiler, çok geçmeden onlar da suç ortağı olmaya karar verirler. Ekolojik krizin felaketlerini gözardı etmeden iyimser bir yaklaşım sergileyen bu orta metrajlı komedi çocukların gezegen için yürüttüğü mücadeleye saygı duruşu niteliğinde.

 

Acknowledging though impervious to the problems of the world, Abel and Marianne live in Paris with their son Joseph. When they discover that some precious items at home have gone missing, identifying the young thief does not take much time, and shortly, Joseph confesses that he has stolen and sold stuff to raise money for a mysterious project to be realized in Africa. Apparently, many children around the world have been trying to accumulate funds for this project, just like Joseph. Appreciating his efforts, Abel and Marianne decide to be an accomplice, too. A well-meant and optimistic mid-length comedy that does not underestimate the consequences of the ecological crisis, The Crusade pays homage to children’s struggle for the future of the World.

 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Louis Garrel


OYUNCULAR / CAST

Louis Garrel, Laetitia Casta,

Joseph Engel


SENARYO / SCREENPLAY

Louis Garrel,

Jean-Claude Carriere,

Naila Guiget


GÖRÜNTÜ YÖN. / CINEMATOGRAPHY

Julien Poupard


KURGU / EDITING

Joëlle Hache


MÜZİK / MUSIC

Grégoire Hetzel


DÜNYA HAKLARI / WORLD SALES

Wild Bunch International


TÜRKİYE HAKLARI / TURKEY SALES

Bir Film

 

18 Eylül Pazar saat 14.00’te Sabancı Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi’nde filmin bir gösterimi daha yapılacaktır. Bu gösterimin ardından yaratıcı drama eğitmeni Elif Özsoğuk farklı sanatsal disiplinlerden yararlanarak, yaşadığımız çevrenin durumu üzerine farkındalık geliştirmeye yönelik bir atölye çalışması yapacaktır.


20 Eylül/September - 21.15, Eski Köylü Pazarı


Comments


bottom of page