top of page

HER ŞEY DAHİL

ALL-IN

 

2021 | DCP | Renkli - Colour | 80’ | İngilizce, Kürtçe, Türkçe; İngilizce altyazılı - English, Kurdish, Turkish; English, Turkish sub. | Belçika, Fransa, Hollanda - Belgium, France, The Netherlands

 

Turizm sezonu açılmadan önce güneydeki oteller hummalı bir hazırlığa başlıyor. Hazırlığın en kritik aşaması bütün yaz boyunca oteli ayakta tutacak ekibin kurulması. Türkiye’nin dört bir yanından gençler otel kapıları önünde başvuru için kuyruk oluşturuyor. Her Şey Dahil’in kahramanları İsmail ve Hakan bu süreci atlatıp işe kabul edilenler. İsmail ailesine maddi destek sağlamak için okulu bırakıp bu otelde çalışmaya başlıyor, ama gönlünde yatan iş kuaförlük. Hakan hakiki bir kitap kurdu, otele gelen Rus turistlerle Dostoyevski konuşmak, ABD’ye kapağı atmadan önce İngilizce pratik yapmak gibi hayalleri var. İsmail kendisini mutfakta Hakan da su kaydıraklarının başında buluyor. İnsana hayal kurdurmaktan çok turistlere hayal satmaya yarayan bu düzen çok hızlı akıyor, işçi çocukları hem büyütüyor hem de yoruyor.

 

Hotels located in southern Türkiye heatedly prepare for the upcoming summer season. The most critical stage of the preparation is setting up the staff who will be responsible for upholding the hotel during the whole summer season. Youngsters from all around the country apply to these hotels. The protagonists of All-In, İsmail and Hakan have come through this stage, and were hired. İsmail has quit school to provide for his family, but he aspires to be a hairdresser. Hakan is a true bookworm, dreaming of discussing Dostoevsky with Russian tourists and practicing English before getting away to the USA. İsmail ends up in the kitchen and Hakan by the water slides. More efficient in selling dreams to tourists than encouraging having dreams, the system runs too fast, exhausting worker kids and making them grow up.

 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Volkan Üce


KATILANLAR | WITH

Hakan Hoşcan,

İsmail Daşdöğen


SENARYO / SCREENPLAY

Volkan Üce


GÖRÜNTÜ YÖN. / CINEMATOGRAPHY

Joachim Philippe


KURGU / EDITING

Els Voorspoels


MÜZİK / MUSIC

David Boulter,

Darius Timmer


YAPIMCI / PRODUCER

Emmy Oost,

Magalie Dierick


YAPIM / PRODUCTION

Cassette for Timescapes


DÜNYA HAKLARI / WORLD SALES

Cat&Docs

 

2021 Antalya Altın Portakal En İyi Belgesel

2022 İstanbul Mansiyon-Ulusal Belgesel Yarışması


19 Eylül/September - 14.30, Vural Sineması

コメント


bottom of page