top of page

ELA İLE HİLMİ VE ALİ

ELA AND HİLMİ WITH ALİ

 

2021 | DCP | Renkli - Colour | 102’ | Türkçe; İngilizce altyazılı - Turkish; English sub. |

Türkiye - Turkey

 

Marmara depreminde ailesini kaybeden Ela kendisinden yaşça büyük Hilmi ile evlidir. Hali vakti yerinde matematik öğretmeni Hilmi bir yandan Ela’yı üniversitesi sınavına çalıştırır, öte yandan hayattaki takıntılarından bazılarına ortak eder, bilgisayarda oynadığı uçuş simülasyonu oyununda Ela zoraki yardımcı pilottur. Ela’nın bir türlü alışamadığı, Hilmi’nin anılarıyla dolu apartman dairesinin mutat ziyaretçilerinden biri de apartman görevlisinin 15 yaşındaki rap müzik tutkunu oğlu Ali’dir. Hilmi, aynı anda hem çekingen hem de haddinden fazla atak olabilen Ali’ye matematik çalıştırır. Bu gönüllü öğretmen karşısında hınzır bir ikiliye dönüşen Ela ile Ali’nin ilişkisi Hilmi’yi kuşkulandırmaya başlar.

 

Ela, who lost her family in the Marmara earthquake, is married to Hilmi, a considerably older man. A well off mathematics teacher, Hilmi has Ela studying for her university examination while he shares with her a few of his obsessions; he forces her to play co-pilot with him on his computer flight simulation game. One of the frequenters of Hilmi’s memory-laden apartment that Ela can’t get used to, is the rap-loving fifteen year old son of the building’s doorman. Hilmi teaches math to Ali, who is both quite shy and yet prone to sudden outbursts of extroversion. Ela and Ali form a mischievous duo against the well-meaning math teacher. In time Hilmi has his suspicions about their relationship.

 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Ziya Demirel


OYUNCULAR / CAST

Ece Yüksel, Serkan Keskin,

Denizhan Akbaba, Ozan Çelik,

Ayşe Demirel, Yusuf Tan

Demirel, Çağdaş Ekin Şişman,

Nazlı Elif Durlu


SENARYO / SCREENPLAY

Ziya Demirel, Nazlı Elif Durlu


GÖRÜNTÜ YÖN. /

CINEMATOGRAPHY

Doron Tempert

KURGU / EDITING

Selda Taşkın,

Henrique Cartaxo


ÖZGÜNMÜZİK /

ORIGINAL MUSIC

Okan Kaya


YAPIMCILAR / PRODUCERS

AnnaMaria Aslanoğlu,

Ziya Demirel


ORTAK YAPIMCI |

CO-PRODUCERS

Tanay Abbasoğlu, Öykü Canlı,

Dirk Engelhardt


DÜNYA HAKLARI /

WORLD SALES

istos film


 

2022 İstanbul FIPRESCI Ödülü - Ulusal Yarışma, En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu (Ece Yüksel), Mansiyon (Denizhan Akbaba)


19 Eylül/September - 21.30, Vural Sineması

Comments


bottom of page