top of page

EFLATUN2022 | H264 | Renkli - Colour | 88’ | Türkçe - Turkish | Türkiye


ASKEV'deki ücretsiz gösterimler için formu doldurarak yer ayırabilirsiniz: REZERVASYON FORMU


18 Eylül Pazartesi 20.30, ASKEV

Ayvalık'a yerleşmiş sinemacı Nur Akalın, ikinci kez, bu defa orta metraj bir filmiyle festivalimizde. Eflatun, ailesinden kalan hatıralarla dolu eski evi elden çıkarmak (ya da belki başka bir şey) için Berlin’den Ayvalık’a gelen bir kadının ‘belli belirsiz’ hikâyesi. Belli belirsiz diyoruz, çünkü film evle ilgili olmaktan çok Ayvalık’ın sokaklarında dolaşmak, rüzgârlarıyla yüz yüze gelmek, denizle, dostlarla ve eski eşyalarla karşılaşmak üzerine serbest bir deneme.

 

Ayvalık based filmmaker Nur Akalın is at the festival for a second time with a medium-length film. Eflatun is the 'vague' story of a woman who comes to Ayvalık from Berlin to sell the old family house filled with memories (or maybe something else). Vague because the film is a free essay on wandering the streets of Ayvalık, facing the winds, staring at the sea, and bumping into friends and old furniture rather than the house itself.


 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Nur Akalın


KATILANLAR / WITH

Günsel Emirlioğlu, Murat Emrah Yıldırım, K. Songül Cumalı Afacan, Ihsan Civik, Rieke Feyen, Vildan Ergeç, Yeşim Başol, Özlem Tezel, Emin Canseven, Turgut Sayan, Hüseyin Türkyılmaz, Onur Tok, Bora Eşit, Öznur Bazer, Melih Özmen, Cemile Buz, Arif Buz


SENARYO / SCREENPLAY

Nur Akalın


KURGU / EDITING

Melih Özmen


MÜZİK / MUSIC

Onur Duygulu


YAPIMCI / PRODUCER

Nasa Saif Said


YAPIM / PRODUCTION

Nada FilmComments


bottom of page