top of page

BU BEN DEĞİLİM

THIS IS NOT ME

 

2022 | DCP | Renkli - Colour | 92’ | Türkçe; İngilizce altyazılı - Turkish; English sub. | Türkiye


15 Eylül Cuma 17.00, Sanat Fabrikası

Bu Ben Değilim, erkekler arası tutkunun görünürde gündelik ve pratik diyebileceğimiz ama sonuçta duygularla ilgili bir cephesini ele alıyor. Bu aslında her romantik ilişkide karşımıza çıkacak bir ikilem; taşra kökenli Mustafa cinsel yönelimi konusunda açık ve açık kalmaya kararlıyken, şehirde tanıştığı ve yıllardır sevgililik ilişkisi sürdürdüğü Mehmet ise yaşça ondan büyük, evli ve gizli. Mustafa ilişkiyi sürdürüp sürdürmeme kararında gidip gelse, tereddütler geçirse de Mehmet hem ilişkiyi sürdürmek hem de hiçbir şeyi değiştirmemek istiyor.


Film kendine özgü bir belgesel üslupta ama duygusallığa da alan tanıyarak bir ilişkinin gündelik hayatla nasıl sınandığını gösterirken Mehmet ile Mustafa’nın çeşitli nedenlerle açılmayı tercih etmeyen arkadaşlarının hayat hikâyelerini de konu ediniyor. Sıkça örneğini görmediğimiz mütevazı ve açık sözlü bir tanıklık.


 

Bu Ben Değilim / This Is Not Me explores a seemingly casual and mutual, but ultimately emotional, aspect of affection between males. In fact, this is a common dilemma that can happen in any romantic relationship. Despite being from a rural background, Mustafa is determined to remain open about his sexual orientation. On the other hand, Mehmet, his long-term boyfriend he met after moving to the city, is older, married and strictly “in the closet”. Mustafa has been thinking of ending the relationship, Mehmet is keen on keeping it going without changing anything in his life.


The film might be a documentary in style, but there is room for emotions that is enough to reveal the daily challenges of a relationship and the life stories of Mehmet and Mustafa's queer friends who can’t open up for different reasons. A rarely found modest and frank account.

 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Jeyan Kader Gülşen, Zekiye Kaçak


OYUNCULAR / CAST

Mustafa, Yusuf, Mehmet


SENARYO / SCREENPLAY

Zekiye Kaçak, Jeyan Kader Gülşen


GÖRÜNTÜ YÖN. / CINEMATOGRAPHY

Christian Feiland


KURGU / EDITING

Jeyan Kader Gülşen, Zekiye Kaçak


ÖZGÜN MÜZİK / ORIGINAL MUSIC

Vedat Yıldırım, Cansun Küçüktürk


YAPIMCI / PRODUCER

Jeyan Kader Gülşen

bottom of page