top of page

EO

 

2022 | DCP | Renkli - Colour | 86’ | Lehçe; Türkçe ve İngilizce altyazılı - Polish; Turkish and English sub. | Polonya, İtalya - Poland, Italy

 

Hayvanlar âleminin en çilekeşi eşek bu filmin başrolünde. Jerzy Skolimowski Ai’yi çekmeye, at etine dönüşmek üzere Polonya’dan İtalya’ya sıkış tepiş yük vagonlarında ihraç edilen canlı atları düşünerek karar vermiş. Ai böyle bir yük vagonundan kurtulup önce mutlu günler geçiren sonra da büyük hüsran yaşayan bir eşeğin hikâyesini anlatıyor. İlhamını Robert Bresson’un kült filmi Rastgele Balthazar’ın eşeğinden alan filmde kahramanımız eşek bir sirkte birlikte çalıştığı sirk cambazı Kasandra’dan ayrılınca belirsiz bir geleceğe sürüklenmeye başlar. Elden ele geçtiği yolculuğu boyunca hem iyi hem de kötü kalpli insanlara rastlar, böylece zamane Avrupasının eşek gözünden bir haritasını çizmiş olur. Bu yıl Cannes’da yarışan yönetmenlerin en kıdemlisi olan Skolimowski’nin filmi Oscar Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film dalında Polonya’yı temsil edecek.

 

This film’s lead is the donkey; the most suffering member of the animal kingdom. Jerzy Skolimowski decided to make Eo while thinking of horses packed in freight cars from Poland to Italy just to be slaughtered into horse meat. Eo tells the story of a donkey who flees such a situation and spends some happy days but actually end in a huge disappointment. In the film inspired by Robert Bresson’s Au Hasard Balthazar, our hero Eo drifts onto an unknown future once he breaks up with his co-worker circus acrobat, Kasandra. Traveling while being handed over and over, he meets people good and bad and thus maps today’s Europe from a donkey’s perspective. Skolimowski, the most senior of the directors competing at Cannes this year will have his film represent Poland for Best International Film at the Oscars.

 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Jerzy Skolimowski


OYUNCULAR / CAST

Hola

Tako

Marıetta

Ettore

Rocco ve Mela

Sandra Drzymalska

Tomasz Organek

Mateusz Koścıukıewıcz

Lorenzo Zurzolo

Isabelle Huppert


SENARYO / SCREENPLAY

Jerzy Skolimowski,

Ewa Piaskowska


GÖRÜNTÜ YÖN. / CINEMATOGRAPHY

Michał Dymek


KURGU / EDITING

Agnieszka Glińska


MÜZİK / MUSIC

Mirosław “mietek”

Koncewicz, Paweł Mykietyn


YAPIMCI / PRODUCER

Jerzy Skolimowski, Ewa

Piaskowska


DÜNYA HAKLARI / WORLD SALES

Hanway Films


TÜRKİYE HAKLARI / TURKEY SALES

Bir Film

 

Cannes 2022 Jüri Ödülü / Jury Prized


17 Eylül/September - 20.00, Amfitiyatro



ความคิดเห็น


bottom of page