top of page

İSTANBUL HATIRASI: KÖPRÜYÜ GEÇMEK

CROSSING THE BRIDGE: THE SOUND OF ISTANBUL 


 

2005 | DCP | Renkli | 90’ | Türkçe, Almanca, Kürtçe, İngilizce; Türkçe altyazılı | Almanya, TürkiyeFatih Akın'ın yazıp yönettiği "İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek", içinde yaşadığımız İstanbul'u derinlemesine ele alıyor. Gün içinde sıklıkla geçtiğimiz ancak farkına varmadığımız sokakları ve mekanları, çarpıcı bir anlatımla gözler önüne seriyor. Aynı zamanda duymadığımız sesleri dinletiyor, İstanbul'un gerçek ruhunu ve sesini bizlere hissettiriyor.


Müzisyen Alexander Hacke şehrin kültürel karmaşasını ve uyumlu seslerini keşfetmek amacıyla hiç Türkçe bilmeden İstanbul'a geliyor. Burada Selim Sesler'le tanışıyor ve aralarındaki iletişim müzik diliyle gelişiyor. Kısa sürede birçok müzisyen ve şarkıcı bu maceraya katılıyor ve ortaya İstanbul'un çok sesli korosu çıkıyor. Tarzları farklı olsa da ortak hedefleri en birleştirici özellikleri haline geliyor: İstanbul'un şarkısını yaratmak.  

YÖNETMEN 

Fatih Akın


KATILIMCILAR 

Alexander Hacke, Ahmed Uluğ, Cem Yegul, Mehmet Uluğ, Selim Sesler, BabaZula, Duman, Siyasiyabend, Erkin Koray, ReplikasYaş sınırı: 13+


17 Haziran Pazartesi 21.30 // Ayvalık Belediyesi Yeni Binası (Bahçe)Comments


bottom of page