top of page

BAŞKALARININ ÇOCUKLARI // LES ENFANTS DES AUTRES

OTHER PEOPLE'S CHILDREN

LES ENFANTS DES AUTRES

 

2022 | DCP | Renkli - Colour | 103’ | Fransızca; Türkçe altyazılı - French; Turkish sub. | Fransa - France


16 Eylül Cumartesi 21.00, Eski Köylü Pazarı

Rebecca Zlotowski’nin geçtiğimiz yıl Venedik’te Altın Aslan ödülü için yarışan filmi Başkalarının Çocukları’nı, The Guardian yazarı Peter Bradshaw şöyle tanımlıyor: “Zeki yetişkinler üzerine ve yine o kitleye hitaben yapılmış zarif ve samimi bir ilişki filmi.”


Çocuğu olmayan Rachel bir lisede öğretmendir. Hayatından memnun olmakla birlikte, kısa süre önce boşanmış yeni erkek arkadaşı Ali’nin küçük kızı Leyla’yı çabucak benimser. Bu arada sadece küçük kıza değil, sınıfındaki dersleri iyi gitmeyen bir öğrenciye ve küçük kız kardeşinin beklenmedik bir kararla doğurduğu yeğenine de annece bir sevgiyle yaklaşmaktadır. Bir yandan kendisi de anne olmaya çalışır.


Ustalıkla yazılmış senaryosu hayata dair gerçekçi gözlemlerle zenginleşen filmin merkez noktasında şu soru yer alıyor: Kendi çocuğunu doğurmak vazgeçilmez bir gereksinim mi? Yoksa ‘başkalarının çocukları’na anne ilgisi göstermek de aynı derecede değerli mi?


 

Competing for the Golden Lion at Venice last year, Rebecca Zlotowski's Other People's Children has been described by film critic Peter Bradshaw as “a gentle, heartfelt relationship drama about - and for - intelligent adults” in The Guardian.


Rachel is a high school teacher who has no children. She might be content with her life, but she quickly likes Leila, the younger daughter of her recently divorced new boyfriend, Ali. Rachel might be trying to conceive, but her motherly instincts go beyond Leila; she feels the same about one of her students performing poorly at school and also her newborn niece.


With a poignant storyline including realistic observations about life, the film asks: Do you have to give birth to a child, or is motherly love felt for other people’s children equally worthy?

 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Rebecca Zlotowski


OYUNCULAR / CAST

Virginie Efira, Roschdy Zem, Chiara Mastroianni, Callie Ferreira-Goncalves, Yamée Couture, Henri-Noël Tabary, Victor Lefebvre


SENARYO / SCREENPLAY

Rebecca Zlotowski


GÖRÜNTÜ YÖN. / CINEMATOGRAPHY

George Lechaptois


KURGU / EDITING

Géraldine Mangenot


ÖZGÜN MÜZİK / ORIGINAL MUSIC

ROB


YAPIMCI / PRODUCER

Frédéric Jouve


YAPIM / PRODUCTION

Les Films Velvet


DÜNYA HAKLARI / WORLD SALES

Wild Bunch


TÜRKİYE HAKLARI / TURKEY SALES

Bir Film

Comments


bottom of page