top of page

SEYİR ÇOCUK GÜNÜ

Seyir Derneği tarafından 14-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Ayvalık Uluslararası Film Festivali kapsamında 17 Eylül Pazar günü Sabancı Üniversitesi Küçükköy Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi’nde Seyir Çocuk Günü düzenlenecek. Her yaştan izleyiciyi sinemayla buluşturmayı hedefleyen, Genç Sinema programı ile üniversite öğrencilerine alan açan Ayvalık Uluslararası Film Festivali, çocukları da unutmuyor ve QNB Finansbank – Minik Eller Büyük Hayaller kurumsal sosyal sorumluluk platformu sponsorluğunda ve Hollanda Konsolosluğu’nun katkılarıyla tüm güne yayılan farklı etkinliklerle dolu Seyir Çocuk Günü’nü düzenliyor. Seyir Çocuk Günü programında yer alan baskı, boyama, arkeoloji, animasyon atölyeleri; masal dinletileri, konser ve film gösterimlerinin tümü ücretsiz gerçekleşecek, ayrıca ebeveynler için de özel etkinlikler olacak.

 

Festivalin ardından, Seyir Çocuk Günü kapsamında gösterilen Koca Adam adlı Hollanda filmi 24 Eylül’de UrlaDam’da Koruncuk Vakfı çocukları için, Ekim ayı içinde de Diyarbakır Mordem Sanat iş birliğiyle Diyarbakır, Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta depremzede çocuklar için gösterilecek.

 

Ayvalık Uluslararası Film Festivali; Ayvalık Belediyesi, CultureCivic, Bilginer-Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı, Kürşat Ayvalık, Ay Yapım, Paribu Cineverse, O3 Medya, OGM Pictures, Gold Film, Kendine Has, Boyner, MUBI, Manzara Ayvalık, Nil House, Çamlık Gazinosu Aile Çay Bahçesi, Esra Başak-Ela Başak Atakan, Eren-Alptekin Coşkun, Fatma-Mustafa Kürşat, İnci Vural, Ayvalıkzade, çöp(m)adam, Ayvalık Ticaret Odası’nın değerli katkılarıyla gerçekleşecek.

Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi, Sanat Fabrikası Tiyatrosu, Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amfitiyatro‘da yapılacak film gösterimleri için tam bilet 80 TL, indirimli bilet 50 TL olurken, ASKEV Sera ve Eski Köylü Pazarı Meydanı’ndaki gösterimler ile Sabancı Üniversitesi Küçükköy Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi’ndeki etkinlikler ücretsiz gerçekleştirilecek.

Çocukların rahat hareket edebilecekleri kıyafetler tercih etmenizi öneriyoruz. Şapka, güneş koruyucu krem ve yedek kıyafet gibi önlemler de alabilirsiniz.

 

bottom of page