top of page

GÜNEŞ SONRASI

AFTERSUN

 

2022 | DCP | Renkli - Colour | 99’ | İngilizce; Türkçe altyazılı - English; Turkish sub. | Birleşik Krallık, ABD - United Kingdom, USA

 

Çocukken anne babalarımız bize nasıl görünür? Sophie yıllar sonra anne ve babasının ayrılmasının ardından babasıyla çıktığı bir tatili hatırlar. El kamerasıyla çekilmiş görüntüler, müzikler bu yolculuğa eşlik eder. İkisini birlikte görenler onları baba-kız değil, ağabey-kardeş zanneder. Sophie kendi tecrübesinin yanı sıra o tatilde babasının neler yaşamış olabileceğini de düşünmeye çalışır. Bir yandan kızına çok düşkün, öte yandan zor ve çekilmez bir adama dönüşebilen Calum, bu tatilde kendi içindeki meseleleri çözmek için büyük çaba harcar. Bu anlarda kendi başına kalan Sophie, bağımsız bir insan olmanın ayırdına varmakla babasına bağımlı olmak arasında bocalar. Çekimleri Türkiye’de yapılan filmde Sophie rolünü üstlenen Frankie Corio Güneş Sonrası’ndaki oyunculuğuyla geleceğin yıldızı olarak sinema çevrelerinde büyük alkış aldı.

 

What is the impression of our parents when we are children? Sophie recalls a vacation she went on with her father following the divorce of her parents. They seem more like siblings than father and daughter. Beside of her own experience, Sophie tries to reflect on what her father might have gone through during that holiday. A doting father and occasionally a difficult and intolerable man, Calum challenges himself to resolve is own internal issues at this vacation. On her own during these moments, Sophie staggers between establishing herself as an independent individual and depending on her father. Set and shot in Turkey, Aftersun was praised for the performances of its actors, especially child actor Frankie Corio as Sophie, who was hailed as an emerging talent.

 

YÖNETMEN / DIRECTOR

Charlotte Wells


OYUNCULAR / CAST

Paul Mescal, Frankie Corio,

Celia Rowlson-Hall


SENARYO / SCREENPLAY

Charlotte Wells


GÖRÜNTÜ YÖN. / CINEMATOGRAPHY

Gregory Oke


KURGU / EDITING

Blair McClendon


MÜZİK / MUSIC

Oliver Coates


YAPIMCI / PRODUCER

Adele Romanski, Amy

Jackson, Barry Jenkins, Mark

Ceryak


YAPIM / PRODUCTION

Mark Ceryak, Amy Jackson,

Barry Jenkins, Adele

Romanski


DÜNYA HAKLARI / WORLD SALESTÜRKİYE HAKLARI / TURKEY SALES

MUBI


19 Eylül/September - 22.30, Amfitiyatro

Comments


bottom of page